O mně

 

 

Jmenuji se Martin Böhm a lovecké kynologii se věnuji od roku 1985.

 

 

Pes mně doprovází od útlého dětství. Mým prvním psem byl kříženec vzhledově i povahově podobný drsnosrstému jezevčíkovi (1983-1995). 

Pak už následovali psi s průkazem původu: Hladkosrstý foxteriér Car ze Studniční aleje (1986-1996), a dále hladkosrstá černopálená fenka jezevčíka Zita z Ka-Mir (1996-2004). Tato drobná fenka se stala zakladatelkou mého chovu jezevčíků. V roce 2005 jsem si splnil sen vlastnit výmarského ohaře a domů jsem přivezl Enju Šedý lovec.

Hlavně kvůli psům a možnostem je předvádět na zkouškách jsem od roku 1987 členem Českomoravské myslivecké jednoty. V roce 1990 jsem pak složil Zkoušky z myslivosti. Tento koníček mne zaujal natolik, že mi dnes vyplňuje většinu volného času. Jedná se o nádhernou formu aktivního odpočinku spojenou s pobytem v přírodě, kterou mám rád odmalička.

 

Jsem členem následujících chovatelských klubů v České republice:

* Klubu chovatelů foxteriérů od roku 1988

* Klubu chovatelů jezevčíků od roku 1998

* Klubu chovatelů výmarských ohařů od roku 2005

 

Mám aprobaci jako Rozhodčí z výkonu malých loveckých plemen pro zkoušky z norování, lesní zkoušky, barvářské zkoušky honičů a zkoušky honičů.

 

Psi nejsou jen lovci, ale jsou součástí mé rodiny a zvládají nejen práci po boku myslivce, ale splňují nároky kladené na rodinné psy, tzn. umějí se chovat v běžných situacích a nejsou na obtíž v běžném životě.

Narozeným a odchovávaným štěňatům je věnována maximální péče. Štěňata vyrůstají v úzkém kontaktu s lidmi a ostatními psy. Dochází tak k perfektní socializaci a přípravě štěněte na přechod do nového prostředí – k novému majiteli.