Rok 2013

 
 
 
24.12.2013
 
Krásné Vánoce přejeme!
___________________________________________________________
 
23.12.2013
 
Dnes se naší Coře narodila štěňátka: 4 pejsi a 2 fenky. Štěňata budou k odběru po od 11.2.2014. Volní jsou již jen pejsci.
 
 
__________________________________________________
 
 

14.11.2013

Potvrzena březost Cory od Márfyho, šedivou drobotinu očekáváme s příchodem vánočních svátků, již nyní bereme záznamy na štěňata.

_____________________________________________________________________________

 

24.10.2013

Krytí Cory od Márfyho psem Rock Star Rivertone

Tento den jsme se vydali za krásným a pracovitým ženichem na Moravu. Cora se Rockymu moc líbila a po chvílce očichávání a běhání po zahradě to bylá vzájemná láska jako trám. Aby jsme vše pojistili, tak jsme se za Rockym vydali ještě jednou v sobotu 26.10. a oba šediváci si to náramně užili. Rocky je zkušený chovný pes, který se pyšní mnoha výstavními tituly a má ve své sbírce také titul Mezinárodního šampióna krásy. Pracovně se jedná o náruživého vodaře a aportéra a má složeny PZ,LZ,SZVP a VZ. Jeden z Rockyho synů se již v roce 2012 zůčastnil Memoriálu. R. Knolla, kde skončil v I.ceně s titulem CACT a celkově krásném 4. místě a v tomtéž roce tento mladý pes potvrdil své kvality na Memoriálu K. Podhajského, který dokončil ve III.ceně. Vrh očekáváme o Vánočních svátcích.

 

_______________________________________________________________________________

 

Léto 2013

se neslo v duchu výcviku ohařky Cory od Márfyho k podzimním a lesním zkouškám. Jezdili jsme do vzdálených honiteb, kde ještě žijí zajíci a bažanti ve volné přírodě. Cora je učenlivá a výcvik perfektně zvládla. V září jsme pak složili podzimní zkoušky a Cora tím splnila poslední podmínku chovnosti. Lesní zkoušky jsme už vzhledem k vysokým počtům přihlášených psů letos nestihli.

___________________________________________________________________________________________

 

29.6.2013

Choco od Márfyho složila lesní zkoušky v I. ceně a s plným počtem bodů a splnila tak podmínky chovnosti.

________________________________________________________________________________

 

26.5.2013

Choco od Márfyho alias Čokina dnes v necelých 13 měsících úspěšně složila zkoušky z norování na 81 bodů z 84 možných. Drobná ztráta bodů je za rychlost v noře, kdy se Čoki opozdila oproti tréninkům, ale i tak jsem rád, že to máme :-)

___________________________________________________________________________________________________

 

25. 5. 2013

Všichni salámci z vrhu I mají své majitele :o)

___________________________________________________________________________________________________________________________________-

18. 5. 2013

Oblastní výstava Kačina

Choco od Márfyho (Čokina) ve věku 13 měsíců. Výborná 1, Vítěz třídy mladých, kandidát chovu

__________________________________________________________________________________________________________

 

20.4.2013

Jezevčičí potomstvo "I" od Márfyho již má svá jména, dovolte mi představit:

kluky: Izaka, Iggyho, Irona, Irwina

a holku: Isu

Fotogalerie ZDE

______________________________________________________________________________________________________________________

 

5.4.2013

Jezevčíci od Márfyho - VRH I

Dnes hned 9 minut po půlnoci se začal rodit v pořadí 10. vrh jezevčíků od Márfyho. Ve 4 ráno byli na světě 4psi a 1 fenka. Krásný vyrovnaný vrh. Máma Kety je v pořádku a štěňata spokojeně sají mlíko.

 

_____________________________________________________________________________________

 

22.2.2013

Dnešní návštěva veterináře potvrdila březost jezevčice Ikaty z Heneberk. Začátkem dubna se těšíme na nadílku černopálených tryskomyší :-) Bereme záznamy na štěňata.

_______________________________________________________________________________________

 

1.2.2013

Chovatelská stanice "od Márfyho" očekává svůj 10 vrh jezevčíků hladkosrstých standard. Dnes byla nakryta Ikaty z Heneberk - vynikající pracovní fena při dosledech a naháňkách na černou zvěř. Budoucím otcem štěňat je mladý 22 měsíční Falco z Fryšova domu, který je taktéž aktivně využíván při lovu černé zvěře a jedná se o jeho první krytí. Ikaty má složeny ZN,LZ,BZH a ZH v I.ceně. Falco má složeny ZN,ZV,LZ,BZ,ZH v I.cene, BZH ve II. ceně. Pes na zkouškách prokázal hlasitost u kusu a hlasité nahánění. Rodokmen budoucích štěňat je postaven na špičkových pracovních a výstavních předcích (ICH,CH, Klubový vítěz,Champ. práce CZ, Diviačar, Všestranný pes,Klubový vítěz v práci na černou zvěř, norník.....)

 

_____________________________________________________________________________________________________