Rok 2011

 

Listopad a prosinec 2011

V těchto měsících jsem se účastnil s výmaračkou Enjou honů na drobnou a s jezevčicí Ikaty (Kety) naháněk na černou zvěř.

Počasí nám většinou přálo a jsem rád, že díky dobré práci mých psů se vždy podařilo něco slovit. Obzvlášť pěkná byla nahánka na černou zvěř v Choceradech, kdy bylo sloveno 8 kusů černé zvěře a 1 liška.

____________________________________________________________________

Říjen 2011

)

 

Letošní říjen byl krásný svým příznivým počasím. Pro myslivce a chovatele loveckých psů je tento měsíc vyvrcholením výcvikové a zkouškové sezóny a také začátkem společných honů na drobnou a naháněk na černou zvěř. Ani smečka od Márfyho není vyjímkou, jen místo běhání psů po zkouškách běhal tento rok po zkouškách pániček, aby splnil podmínky čekatelování na rozhodčího z výkonu pro barvářské zkoušky honičů, zkoušky honičů a lesní zkoušky ostatních plemen. Vše se podařilo stihnout, tak už mně čekají jen písemné testy na jaře příštího roku.

Jezevčice Ikaty se se mnou zůčastnila naháňky na černou zvěř a v jedné z lečí našla v hromadě větví zalehlou bachyňku se dvěmi selaty. Díky její krásné práci se povedlo jedno ze selat ulovit.

 

V říjnu byl uchovněn vnuk naší jezevčice Dory od Márfyho - Cliff od Ledného potoka, který v necelých 2letech získal na výstavách ocenění 2 x výborný a na zkouškách se pyšní titulem CACT a má složeny ZV,ZN,BZ a BZH vše v I.ceně.

_______________________________________________________________________________________

Mladičká výmaračka Cora od Márfyho absolvuje první krůčky výcviku a překvapuje mně svým temperamentem, hlasitostí a neustálou potřebou něco nosit v mordě. Ideální je, když nosí 2 metrové prkno po zahradě a neustále probíhá kolem mého auta. :-)

Když vyrazím do revíru s oběma ohařkama, tak je těžké tuto neúnavnou dvojku utahat. :-)

_______________________________________________________________________________________________________________

Září 2011

Ve dnech 9.-11.9.2011 proběhly v rámci oslav 45.výročí založení Klubu chovatelů výmarských ohařů v krásném prostředí Hluboké nad Vltavou dvě překrásné akce tohoto nádherného a impozantního plemene.

9.-10.9.2011 se konal III.ročník Memoriálu Roberta Jakoubka - Mezinárodní všestranné zkoušky se zadáváním titulů CACIT, res.CACIT, CACT.
Z 20 účastníků zvítězil pes Antony Shefis vedený kamarádem Milanem Kazdou s počtem bodů 494 z 500 možných. Antony Shefis si odnesl tituly Klubový vítěz, Mezinárodní vítěz, Národní vítěz, CACIT, CACT a předvedl nejlepší práci v lese. Antony je otcem našeho vrhu "B".


11.9.2011 proběhla Mezinárodní klubová výstava KCHVO na loveckém zámečku Ohrada

Ve třídě dorostu fen se předvedla Cora od Márfyho a od rozhodčího pana Petra Buby si odnesla ocenění Velmi nadějná 1 a krásný posudek: 8-měsíční fenka, velmi pěkně utvářejících se proporcí, velmi pěkně zbarvená, krásná hlava s dobrým závěsem. V závěrečných soutěžích pak Cora získala krásný pohár za Nejlepší dorost.Ve třídě mladých psů předváděla kamarádka Lucka Barta od Márfyho, kdy tento pes získal ocenění velmi dobrá.

Na výstavu bylo přihlášeno 144 jedinců plemene výmarský ohař a celá akce proběhla za krásného počasí v duchu přátelských setkání obdivovatelů a majitelů nádherných psů.

___________________________________________________________________________________________________

27.8.2011 Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Ve výmarských ohařích jsme měli 3 zástupce. Bart od Márfyho byl rozhodčím ve velké konkurenci vrstevníků ve třídě mladých ohodnocen známkou velmi dobrá. Britney od Márfyho byla vyloučena z posuzování pro vadu skusu.
Cora od Márfyho si na své první výstavě ve třídě dorostu odnesla známku velmi nadějná 1 a postoupila tím do Soutěže o nejlepšího dorostence celé výstavy. V této soutěži si nás paní rozhodčí do užšího finále nevybrala, ale i tak to byla pro Coru dobrá zkušenost:-)
Posudek Cory od rozhodčího pana Buby: "7měsíční fenka, velmi krásné hlavy,hřbet ještě není zcela pevný, ve všech partiích standardu velmi nadějná, výborný pohyb" VN1


V hladkosrstých jezevčících se na výstavě perfektně prezentovali vnukové Dory od Márfyho
Bix od Ledného potoka (Fidorka od Márfyho x Dante z Vavřinecké hájovny) - chovný pes v majetku německé chovatelky paní Raab si ve třídě otevřené vybojoval titul CAC
Dorian od Ledného potoka (Elsa od Márfyho x Hak z Vavřinecké hájovny) byl ve třídě dorostu ohodnocen jako
Velmi nadějný 1

_____________________________________________________________________________________________________

Ve dnech 30.-31.7.2011 pořádal Okresní myslivecký spolek Opava Memoriál Jitky Hromadové, kterého se zůčastnil náš odchov výmarského ohaře fenka Airin od Márfyho s vůdkyní Katkou Stonišovou. Memoriál obsahuje zkoušky vloh, speciální zkoušky z vodní práce a lesní zkoušky. Holky jsou sehraný tým a o tomto víkendu se jim nádherně dařilo. Airin složila všechny výše uvedené zkoušky v I. ceně a při celkovém sčítání bodů obsadila vynikající 6. místo a titul Res.CACT z celkového počtu 23 psů.

(ZV I.cena 219 bodů, SZVP I. cena 98 bodů a LZ I.cena 228 bodů)

Posíláme obrovské gratulace a děkujeme za vzornou reprezentaci chovatelské stanice "od Márfyho" v okrese, ze kterého páníček pochází a kde již v roce 1988 předváděl na zkouškách svého prvního loveckého psa.

_____________________________________________________________

17.7.2011 oslavil vrh B našich výmaráčků první narozeniny...přejeme hodně psích radostí a úspěchů ve svých domovech.

___________________________________________________________________________________________________

16.7.2011 jsme jeli s Corou podpořit staršího bráchu Barta na výstavu do Mladé Boleslavi. Setkání polosourozenců se neslo v duchu divokých her a váhová přesila skoro 40kg Barta byla znát. Bart si nakonec odnesl známku výborná 3 ve třídě mladých a páníčkové Lucka s Lubošem odjížděli spokojeni. Coru si pak vzala do parády Simona a první postojové fotky nevypadají špatně.
 
Po výstavě jsme pokračovali na Moravu, kde se Cora potkala s malou neteří Anežkou a moc jim to spolu slušelo.

_______________________________________________________________________________________________________________

18. - 19.6.2011

Víkend 18.-19.6.2011 byl svátkem mnoha chovatelů jezevčíků nejen v České republice. Na výstavišti v Praze Letňanech se v sobotu konala Klubová výstava jezevčíků a v neděli Světová výstava jezevčíků (Welt Union Teckel). Každý den bylo posouzeno skoro 500 jezevčíků všech velikostních rázů. Chovatelská stanice "od Márfyho" věnovala v sobotu pohár pro nejlepšího pracovního jezevčíka celé výstavy - tento pohár vyhrál trpasličí hladkosrstý jezevčík Lucy in the Sky Onyx Moravia ve vyjímečné barvě červená, žíhaná majitelky a chovatelky Katky Kapounové. V neděli moje chovatelská stanice věnovala pohár pro Nejlepšího hladkosrstého jezevčíka Světové výstavy a bylo mi ctí tento pohár předat paní Marii Filípkové, chovatelce a majitelce krásné feny Anelly z Poschingeru.

 


Na výstavě se prezentovali také 2 vnuci naší fenky Dory od Márfyho: Ve třídě štěňat to byl pes v barvě černá s pálením Dorian od Ledného potoka: sobota velmi nadějný 1 a v neděli velmi nadějný 2,
Ve třídě pracovní se prezentoval červený Bix od Ledného potoka v rukou německé chovatelky pani Raab a v sobotu obdržel ocenění výborný a v neděli výborný 4.
Oba dva výstavní dny jsem tlumočil posuzování švýcarské rozhodčí paní Nicole Kubli, jejíž nestranné a objektivní posuzování bylo pro mne velkou školou.

V sobotu jsme posuzovali hladkosrsté standardní feny a v neděli dlouhosrsté a drsnosrsté králičí jezevčíky. Závěrečné soutěže pak elegantně a poutavě moderovala paní Vladimíra Tichá.

Byl to krásný, zajímavý a pro vystavovatele a jejich čtyřnohé společníky na krátkých nožkách také náročný víkend :-)

_______________________________________________________________

6. června 2011

6.6.1986 se narodil můj první lovecký pes s PP - hladkosrstý foxteriér Car ze Studniční aleje. Tento pes se mnou prožil 10 let života a mám s ním spoustu nezapomenutelných zážitků.

___________________________________________________________________________________________________

Informace o našich odchováncích VOK:

Přišla zpráva od Contyho z Holandska, pejsek se má čile k světu, váží už 21kg a všude doprovází své páničky.

Claude dělá radost mladému myslivci Tomášovi a je mu věrným společníkem při toulkách přírodou a při rybaření.

Přišla zpráva z Moravy od majitelů psa Corsa, že pejsek už váží 24kg, učí se základní poslušnosti a dělá všem radost.

Fenka Cora váží 19,5 kg a nic si nezadá se svými bráchy :-) Lumpačí na zahradě s jezevčicema a velikostně se snaží dohnat svou mámu Enju.

_______________________________________________________________________________________________________________

7. května 2011

Speciální výstavu Klubu chovatelů výmarských ohařů v Červeném Hrádku kontroloval na vlastní oči náš odchovánek z vrhu C - Cassy od Márfyho.

________________________________________________________________________________________

23.4.2011 se náš odchovánek Bart od Márfyho zúčastnil Jarního svodu pořádaného OMS Náchod.

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Všechna štěňátka vrhu C mají své majitele.

Do společných soužití přejeme hodně radosti a kynologických úspěchů.

Mamka Enja (6 let) se po mateřské znovu vrhla do práce a během víkendu vypracovala zajíce a bažanta.

Nový přírustek naší smečky - slečna Cora od Márfyho je čertisko a posílá pozdravení nejen sourozencům. Fotogalerie ZDE. _______________________________________________________________________________________________________________

Z velmi nadějného spojení Enja Šedý lovec a nejúspěšnější krycí pes v České republice Multichampion Sireva Drake at Sirius Nova - import Anglie, jehož potomci obsazují čelní místa ve výstavních kruzích - mimo jiné díky nádherným hlavám a světle stříbřité barvě, které předává (Drak je šampionem mnoha zemí - 31 x CACIB, 3x Res.CACIB, 33 x BOB, ZV,PZ,SZVP I.cena a LZ,VZ II.cena)

nabízím

posledního VOLNÉHO PEJSKA

narozeného 19.ledna 2011

 

Conty od Márfyho

 

Matka vrhu C: Enja Šedý lovec

je fenka přátelské, vyrovnané povahy, středně silné kostry, korektní v postoji i pohybu, temperamentní, lovecky vášnivá

Enja výstavy:

- Speciální výstava KCHVO Benešov 11.9.2005 - Velmi nadějná 2

- Národní výstava Praha 12.11.2005 - Výborná 4

- Národní výstava Olomouc 14.1.2006 - Výborná 2

- Mezinárodní výstava Praha 29.4.2006 - Výborná 3

- Speciální výstava KCHVO Bouzov 15.9.2007 - Výborná

Enja zkoušky:

- Podzimní zkoušky I.cena - 275b./300b. (ve 2 letech)

Otec vrhu C: Multichampion SIREVA DRAKE at Sirius Nova

 

Drak výstavy:

- 3x Best In Show

- Juniorský Multišampión
- Junioršampion České Republiky
- Junioršampion Slovenské Republiky
- Junioršampion Lucemburska
- Junioršampion Rakouska
- Interšampion
- Šampion České republiky
- Šampion Slovenské republiky
- Šampion Polska
- Šampion Lucemburska
- Šampion Rakouska
- Šampion Chorvatska
- Šampion Německa

- r. Klubový vítěz mladých Holandska
- Klubový vítěz mladých SR
- Vítěz mladých spec. výstavy ČR
- Evropský vítěz mladých
- Vítěz třídy mladých
- Vítěz třídy pracovní
- Klubový vítěz SR
- Vítěz Prahy
- Oblastní vítěz
- Světová výstava 2010 - výborný 3
- Evropská výstava 2009 - výborný 1, CAC
- 2x Nejkrásnější mladý pes výstavy (Junior Best in Show)
- 13x CAJC (ČR, SR, A, LUX)
- 36 x CAC (ČR, SR, A, D, CR,LUX), r.CAC
- 4x CWC, 2x VDH CAC
- 2x Nejlepší pes v rase
- 5x Národní vítěz
- 2x VDH Sieger (Berlin a Drážďany)
- 31 x CACIB
- 3x r.CACIB
- 33x BOB
- 2x BIS – Nejlepší lovecký pes pracovní třídy v Zagřebu + r.BIS - vždy umístění ve skupině ohařů
- 16x BIG, 10x r. BIG, 5x BIG3, 2xBIG4
- 5x BOD (Best of Day), 3x r.BIS (r. Best in Show), BOD3
- Šampión šampiónů ČR 2005 – 3. místo. Vůbec nejmladší pes, který se kdy nominoval na tuto prestižní soutěž.
- Šampión šampiónů SR 2006 – 4. místo z 72. zúčastněných, Vítěz skupiny 7
- Šampión šampiónů ČR 2006 – 3. místo
- Nejúspěšnější pes výstavní sezony 2006 v ČR – 327 bodů
- Nejlepší výmarský ohař r.2007

Drak zkoušky:

- Zkoušky vloh – plný počet
- Podzimní zkoušky I. cena (Vítěz zkoušek)
- Lesní zkoušky II. cena(227 bodů ale limitní 1 z ohrádky, ostatní disciplíny s liškou za 4)
- Všestranné zkoušky II. cena
- Speciální zkoušky z vodní práce I. cena

Mezinárodní výstava Brno

05.02.2011

Náš odchovánek Bart od Márfyho se zúčastnil výstavy psů v Brně ve třídě dorostu. Odnesl si krásné ocenění velmi nadějný1 a nádherný posudek od paní rozhodčí Lenky Fialové:

"6-měsíční pes s kostrou dopovídající věku, výrazné samčí hlavy, výborné mechaniky pohybu, pes se dobře prezentuje a je velmi temperamentní v povaze"